Email: brolrustem@hotmail.com

Bitmeyen Kartuş Sistemleri

Menu

Bitmeyen Kartuş Nedir?

Kolay anlaşılması için bir örnekle anlatmak gerekirse;
Benzinle çalışan araba yerine, Suyla çalışan araba yapılması demektir.

 

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ince nodüllerden kağıda direk olarak küçük mürekkep damlaları püskürtme ilkesine göre çalışır. Bu işlem için püskürtme kartuşu kullanılmaktadır. “Bitmeyen Kartuş Sistemi” dediğimiz bu  sistem, yazıcının baskı görevini gören baskı kartuşlarına tank sistemi bağlanarak takılan bir sistemdir. Tank sistemi, hortumlar ve kartuş bağlantıları yazıcıya zarar vermeyecek şekilde monte edilmiştir.

 

“Bitmeyen Kartuş Sistemi” dediğimiz tanklı sistem yazıcının dışında durur. Bu tanklar hortumlar vasıtasıyla yazıcı içindeki kartuşlara bağlanır. Her tankta yaklaşık 80ml ile 100 ml arası değişen mürekkep bulunur. 4 tanklı bir bitmeyen kartuş sisteminde yaklaşık 400 ml mürekkep bulunmaktadır. Toplam 400 ml mürekkeple (%5 doluluk oranı ve “Ekonomi Modu”nda baskıya göre) ortalama 3000-5000 sayfa arası çıktı alınabilir. Bu rakam alınan çıktıda kağıt üzerindeki boyanan alanın miktarına göre 20.000 sayfadan fazla olabilir. Bu sayede 1 sayfa A4 baskının mürekkep maliyeti 1 kuruş olmaktadır. (100 sayfa 1 TL)

 

“Bitmeyen Kartuş Sistemi”ndeki mürekkep tankları şeffaftır. Kullanıcı tanklardaki mürekkep miktarını çok rahat takip edebilir ve mürekkep azaldıkça  tekrar tekrar ve kolayca mürekkep doldurulabilir. Mürekkep doldurmak su doldurmak kadar, çay doldurmak kadar çok basittir. Çok uzun süre mürekkep doldurmak zorunda kalmazsınız.

 

“Bitmeyen kartuş Sistemi” ile baskı kalitesinde bir bozulma olmadan, %90’a varan oranlarda tasarruf sağlanmaktadır. Düşük maliyetlerle binlerce sayfa baskı alınabilir

 

Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları; mürekkep bittikçe hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan mürekkep çeker. Bu sayede kartuşları mürekkeple besler.”Bitmeyen Kartuş Sistemi” dediğimiz bu sisteme; “Sürekli Besleme Sistemi” de denilmektedir.

1
Merhaba
Buradan Canlı Sohbet Yapabilirsin
Powered by