Email: brolrustem@hotmail.com

Bitmeyen Kartuş Sistemleri

Menu

Canon MP 250-252-270-272-280-282-495-499 için KULLANMA TALİMATI

Canon MP 250-252-270-272-280-282-495-499 için KULLANMA TALİMATI

              Yazıcıyı bilgisayara kurduktan sonra İLK İŞ OLARAK mürekkep tanklarının BÜTÜN tıpalarını açınız. Mürekkep tanklarının üzerinde bulunan tıpalar cihaz kullanımdayken sürekli açık olmalıdır. Tıpalar kapalıysa yazıcı çıktıları boş verir ve kartuşlar zarar görebilir.

Tıpalar nakliye esnasında mürekkeplerin dökülmemesi için takılmıştır. Nakliye esnasında tüm tıpalar kapalı olmalıdır. Tankları yerinden asla sökmeyiniz mürekkep akışı ile tankların bulunduğu yüksekliğin bir alakası yoktur. 

Yazıcınızı bilgisayara usb kablosuyla bağlayın. Kurulum cd sini bilgisayara takın kolay yükleme seçeneğini seçin ve karşınıza çıkacak her soru ve seçeneğe olumlu cevap vererek kurulumu tamamlayın. Yazıcınızın kağıt haznesine bir miktar kağıt yerleştirin. Daha sonra bilgisayarınızda DENETİM MASASINA girin burada kurulumunu yaptığınız yazıcıyı bulun.

Yazıcı simgesinin üzerine mausla sağ tıklayın. Buradan, sırasıyla YAZDIRMA TERCİHLERİ ne, arkasından BAKIM a tıklayın burada PÜSKÜRTME UCU DENETİMİ yazan yere tıklayın ve 1 sayfa test çıktısı alın. Test çıktısında en üst sırada kareli defterlerde olduğu gibi siyah renk kare kare kare , onun altında 2 sıra mavi, 2 sıra pembe ve 2 sıra sarı renk varsa yazıcınız yazdırmaya hazırdır. Eğer renklerde eksiklikler varsa bu durumda BAKIM menüsüne tekrar girip burada YOĞUN TEMİZLEME ye tıklayın burada tüm renkler seçeneğini işaretledikten sonra yoğun temizleme işlemini yapın.

Bu işlem yaklaşık 1 dakika kadar sürecektir. İşlem bittikten sonra tekrar püskürtme deseni (test çıktısı) alın. Şayet test çıktınızda renkler eksik çıkıyorsa tekrar yoğun temizleme İşlemini yaptırın ve arkasından tekrar test çıktısı alın.

Bu işleme test çıktısında en üst sırada siyah renk kare kare kare kare, onun altında 2 sıra mavi , 2 sıra pembe ve 2 sıra sarı renk deseni  alana kadar devam edin bu görüntüyü aldıktan sonra çıktı almaya başlayabilirsiniz. Yoğun temizleme işlemi dışarıda mürekkep tanklarında bulunan mürekkebi her seferinde baskı kafalarına (kartuşlara) doğru 15 cm kadar pompalamaya yarar. Şayet bilgisayar yoksa püskürtme deseni (test çıktısı alma) işlemini ve yoğun temizleme (mürekkebi pompalama) işlemini yazıcı üzerindeki tuşlar yardımı ile de yapabilirsiniz. yoğun temizleme işlemi için, yazıcının üzerinde bulunan minik ekranda   1 rakamını gördükten sonra, yazıcının üzerinde pense ve tornavida işareti olan  tuşa 3 kere basın, yazıcı ekranında Y harfini göreceksiniz.Ardından colour tuşuna bastığınız taktirde yazıcınız yoğun yemizleme (mürekkebi pompalama işlemini) yapacaktır.

Ekranda 1 rakamını görene kadar bekleyin. Arkasından üzerinde pense ve tornavida işareti bulunan tuşa 1 kere basın arkasından colour tuşuna 1 kere basın bu durumda yazıcınız püskürtme deseni(test çıktısı) verecektir. Yazıcınızın üzerinde bulunan C ve B harflerinin altındaki ışıklarla ilgilenmeyiniz.

Bitmeyen kartuş sistemi montajı yapılmış olan yazıcılarda bu lambaların bir işlevi yoktur. Eğer yazıcının üzerinde bulunan üçgen işaretinin altındaki ışık yanıyor ve yazıcınız çalışmıyorsa Kİ BU DURUM İLK 100 SAYFA ALINANA KADAR ve 1 KEREYE MAHSUS MEYDANA GELİR. Bu durumda MP SERİSİ YAZICILARDA yazıcı ekranında SIRASIYLA E-1-6  YA DA E-1-3 yazar. Bu kartuş bitti ikazıdır. Bitmeyen kartuş sisteminde  yazıcının üzerinde bulunan kırmızı renkli tuşa 10-15 saniye parmağınızla basılı tutmanız durumunda üçgen işaretinin altındaki ışık sönecek ve yazıcınız tekrar çalışmaya başlayacaktır.

Bu durumun nedeni yazıcının fabrikasyon olarak beyninin 4 mililitre mürekkep tüketiminden sonra kullanıcıyı kartuş değişimine zorlayacak şekilde ayarlanmış olmasıdır. Bilgisayarınızdan ya da yazıcınızın ekranından kartuş, mürekkep bitti, mürekkep azalıyor v.b şeklinde değişik uyarılar alsanız da bunları dikkate almayınız. Mürekkep tanklarında yeterince mürekkep varsa ve yazıcınız çalışmaya ve çıktı vermeye devam ediyorsa sorun yok demektir.

 YAZICINIZA ÇIKTI ALIRKEN KAĞIT SIKIŞIRSA ASLA KAĞIDI ÇEKEREK ÇIKARTMAYA ÇALIŞMAYIN. CİHAZI KAPATIP AÇIN CİHAZ KAĞIDI KENDİSİ  DIŞARI ATACAKTIR. AYRICA CİHAZINIZIN İÇERİSİNE BİR CİSİM DÜŞMESİ GİRMESİ GİBİ DURUMLARDA CİHAZINIZ YA KAĞIT ALMAYACAK TA DA KAĞIDI YAN ALACAKTIR.

 Mürekkep tanklarındaki mürekkeplerin tamamen boşalmasını beklemeyin arada sırada, mürekkep ilave ediniz. Mürekkep yokken yazdırma işlemi yapıldığı taktirde kartuşların (baskı kafalarının) ömrü ÇOK kısalır ve baskı kafalarını yenisiyle değiştirmek zorunda kalırsınız. Piyasada farklı marka ve kalitede mürekkepler bulunmaktadır.

Garanti süresi içerisinde farklı firmalardan alınan mürekkebi kullanırsanız ve kullandığınız mürekkepten kaynaklı yazıcınızda sorunlar oluşursa, bu durumda cihazınız garanti kapsamı dışında kalacaktır. Birol Ticaret (www.kartusbankasi.com) tarafından ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığı ile kargo ücreti bize ait olmak kaydıyla ve adresinize kadar getirilerek size teslim edilecek şekilde yazıcınız için en uygun ve en ekonomik mürekkep size ulaştırılacaktır. Yaklaşık 250 kat fayda elde edeceğiniz son derece ekonomik ve kullanışlı olan bu sistemler ülkemizde henüz yeterince tanınmamaktadır. Yazıcı firmalarının ve kartuş toner dolum işi yapan işletmelerin karlarına ciddi darbe vuran bu sistemlerin aleyhinde yapılan söylemlere itibar etmeyiniz. KULLANIP – TEST EDİP – GÖRÜNÜZ.

                                                                               BİROL TİCARET

 (Bitmeyen Kartuş – Kartuş Bankası – Yazıcı Hastanesi)
Burhanettin Onat Cad. Akbank Yanı 84/C ANTALYA
0 242 349 24 80 – 0 554 568 67 50 – 0 505 237 20 10

 www.kartusbankasi.com

t elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

1
Merhaba
Buradan Canlı Sohbet Yapabilirsin
Powered by