Email: brolrustem@hotmail.com

Bitmeyen Kartuş Sistemleri

Menu

CANON MX 320-340-360-410 YAZICILARDA FAKS AYARI NASIL YAPILIR?

YAZICINIZDAN FAX ALIP VERME SORUNU YAŞIYORSANIZ ÖNCE TÜM VERİLERİ SIFIRLAYIP ARKASINDAN FAX AYARLARINI YENİDEN YAPMANIZ GEREKİR.

TÜM VERİLERİ SIFIRLAMA VE FABRİKA AYARLARINA DÖNÜŞ

 MX 360 – MX 320 – MX 340 – MX 410 YAZICILARDA TÜM VERİLERİ SIFIRLAMA NASIL YAPILIR

         YAZICININ ÜZERİNDEKİ COPY TUŞUNA 1 KERE BASTIKTAN SONRA, MENÜ TUŞUNA 3 KERE BASIN, EKRANDA AYGIT AYARLARI, YAZDIRMA AYARLARI YAZISI ÇIKACAKTIR. EKRANDA BU YAZIYI GÖRDÜKTEN SONRA ARTI(+) İŞARETİNE 3 KERE BASIN, EKRANDA AYARI SIFIRLA YAZISI ÇIKACAKTIR. ARKASINDAN OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN ARTI(+) TUŞUNA 2 KERE BASIN EKRANDA TÜM VERİLER YAZISI ÇIKACAKTIR. EKRANDA BU YAZIYI GÖRDÜKTEN SONRA ÖNCE OKEY TUŞUNA SONRA EKSİ (-) TUŞUNA BASARAK EVET İ İŞARETLEYİN, SONRA OKEY TUŞUNA BASIN. BU İŞLEMLERİ DOĞRU YAPTIYSANIZ EKRANDA VERİ SIFIRLANDI YAZISI ÇIKACAKTIR. BU ŞEKİLDE YAZICINIZIN TÜM VERİLERİNİ FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRMİŞ OLACAKSINIZ.

CANON MX 360-410-340-320 YAZICILARDA FAX AYARLARI

        YAZICINIZIN FAX KURULUMU İÇİN, ÖNCE PTT DEN GELEN ANA TELEFON HATTINI YAZICININ ARKASINDAKİ L YAZAN YERE TAKIN. SONRA TELEFON CİHAZINIZI TELEFON İŞARETİNİN YANINDAKİ YERE YAZICI İLE BERABER GELEN TELEFON KABLOSU YARDIMIYLA BAĞLAYIN.            

       YAZICINIZIN ÜZERİNDE BULUNAN FAX TUŞUNA 1 KERE, SONRA MENÜ TUŞUNA 1 KERE BASIN. EKRANDA ALMA MODU AYARLANDI YAZISI ÇIKACAKTIR.  SONRA OKEY TUŞUNA BASIN VE ARTI-EKSİ TUŞLARI YARDIMIYLA SADECE FAX MODU NU SEÇTİKTEN SONRA TEKRAR OK TUŞUNA BASIN. SONRA EKRANDA GELİŞMİŞ AYARLAR YAPILSIN MI SEÇENEĞİNDE EVET İ SEÇİP OK TUŞUNA 1 KERE BASIN EKRANA GELEN ÇAĞRI ZİLİ YAZISI ÇIKACAKTIR OK TUŞUNA BASIP TELEFONUNUZ KAÇ DEFA ÇALDIKTAN SONRA FAX SİNYALİNİ VERSİN İSTİYORSANIZ ARTI-EKSİ TUŞLARI YARDIMIYLA SAYIYI SEÇTİKTEN SONRA OK TUŞUNA BASIN. SONRA FAX TUŞUNA BASIP ARKASINDAN MENÜ TUŞUNA BASTIKTAN SONRA ARTI TUŞU YARDIMIYLA EKRANDA OTOMATİK YAZDIRMA AYARLARI SEÇENEĞİ ÇIKANA KADAR ARTI TUŞUNA BASIN OTOMATİK YAZDIRMA AYARLARI  YAZISI EKRANA GELİNCE OK TUŞUNA BASIN. BUNDAN SONRA ARTI TUŞUNA BASARAK EKRANDA MÜREKKEP YOKKEN YAZDIR YAZISINI GÖRÜN VE ARTI TUŞUNA BASIN EKRANDA YAZDIR YA DA YAZDIRMA SEÇENEĞİ ÇIKACAKTIR ARTI EKSİ TUŞLARI YARDIMIYLA SEÇENEĞİ YAZDIR A GETİRİP OK TUŞUNA BASIN.

    BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA YAZICINIZ GELEN FAXLARI OTOMATİK OLARAK ALACAKTIR. FAX GÖNDERMEK İÇİN FAX TUŞUNA BASTIKTAN SONRA NUMARAYI GİRİP BLACK TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

     EĞER KARŞIDAN FAX GELİRKEN TELEFONU ERKEN AÇARSANIZ VE FAX SİNYALİ VERMENİZ GEREKİRSE SIRASIYLA FAX TUŞUNA ARKASINDAN BLACK TUŞUNA BASIP TELEFONU KAPATTIĞINIZDA GELEN FAX I ALACAKTIR. TÜM BU AYARLARI YAPTIĞINIZ HALDE FAX ALIP VERMEDE HALA SORUN YAŞIYORSANIZ, YAZICINIZI DENEME MAKSATLI OLARAK  FARKLI BİR TELEFON HATTINA BAĞLAYIP FAX ALIP VERMEYİ YENİDEN DENEYİN. BU ŞEKİLDE PROBLEMİN YAZICINIZDAMI YOKSA TELEFON HATTINDAMI OLDUĞUNU ANLAMIŞ OLACAKSINIZ. ŞAYET BU DURUMDA DA FAX ALIP VERMEDE SORUN YAŞIYORSANIZ  BU TAKTİRDE BİZİ ARAYIN. PROBLEMİ ÇÖZELİM.

 www.kartusbankasi.com  –  0 242 349 24 80

1
Merhaba
Buradan Canlı Sohbet Yapabilirsin
Powered by