Email: brolrustem@hotmail.com

Bitmeyen Kartuş Sistemleri

Menu

CANON MX 375-435 YAZICILARDA FAKS AYARI NASIL YAPILIR?

YAZICINIZDAN FAX ALIP VERME SORUNU YAŞIYORSANIZ ÖNCE TÜM VERİLERİ SIFIRLAYIP ARKASINDAN FAX AYARLARINI YENİDEN YAPMANIZ GEREKİR.

TÜM VERİLERİ SIFIRLAMA VE FABRİKA AYARLARINA DÖNÜŞ

MX 375 – MX 435 YAZICILARDA TÜM VERİLERİ SIFIRLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR

         YAZICININ ÜZERİNDE SOL TARAFTA BULUNAN TUŞLARDAN ÜZERİNDE PENSE VE TORNAVİDA İŞARETİ OLAN TUŞA 1 KERE BASIN. SONRA EKRANIN ALTINDAKİ SAĞ YÖNÜ GÖSTEREN OK İŞARETİNE 1 KERE BASIN. ARKASINDAN OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN. SONRA SAĞ TARAFI GÖSTEREN OK İŞARETİNE 2 KERE BASIN, YAZICI EKRANINDA AYARI SIFIRLA YAZDIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BU YAZIYI GÖRÜNCE OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN. ARKASINDAN SAĞ TARAFI GÖSTEREN OK TUŞUNA 2 KERE BASIN. EKRANDA AYARI SIFIRLA TÜM VERİLER YAZDIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BU YAZIYI GÖRÜNCE OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN EKRANDA SIFIRLA, EVET – HAYIR YAZDIĞINI GÖRECEKSİNİZ. SOL OK YARDIMI İLE EVET’İ İŞARETLEYİP OKEY TUŞUNA BASTIĞINIZDA. EKRANDA VERİ SIFIRLANDI YAZISINI GÖRECEKSİNİZ. BU ŞEKİLDE YAZICINIZIN TÜM VERİLERİNİ FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRMİŞ OLACAKSINIZ.

CANON MX 435-375 YAZICIDA FAKS AYARLARI NASIL YAPILIR?

        YAZICINIZIN FAX KURULUMU İÇİN, ÖNCE PTT DEN GELEN ANA TELEFON HATTINI YAZICININ ARKASINDAKİ L YAZAN YERE TAKIN. SONRA TELEFON CİHAZINIZI YAZICININ ARKA KISMNDA BULUNAN TELEFON İŞARETİNİN YANINDAKİ YERE YAZICI İLE BERABER SİZE VERİLEN TELEFON KABLOSU YARDIMIYLA BAĞLAYIN.            

       YAZICINIZIN ÜZERİNDE TELEFON İŞARETİ BULUNAN TUŞA 1 KERE, SONRA MENÜ TUŞUNA 1 KERE BASIN. OK TUŞUNUN YANINDAKİ OKLARDAN SAĞ TARAFI GÖSTERENE YAZICI EKRANINDA ALMA MODU AYARLANDI YAZISINI GÖRENE KADAR TEKRAR TEKRAR BASIN. EKRANDA ALMA MODU AYARLANDI YAZISINI GÖRDÜKTEN SONRA  OKEY  TUŞUNA 1 KERE BASIN. SONRA SAĞ SOL TUŞLARI YARDIMIYLA EKRANDA SADECE FAX MODUNU YAZISINI BULUN. EKRANDA SADECE FAX MODU YAZISINI GÖRDÜKTEN SONRA OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN. ARKASINDAN EKRANDA GELİŞ AYARLAR YAP YAZISI ÇIKACAKTIR. BU YAZI EKRANDA İKEN OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN. EKRANDA SADECE FAX MODU GELEN ÇAĞRI ZİLİ YAZISI ÇIKACAKTIR.  OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIP TELEFONUNUZ KAÇ DEFA ÇALDIKTAN SONRA FAX SİNYALİNİ VERSİN İSTİYORSANIZ SAĞ SOL TUŞLARI YARDIMIYLA SAYIYI SEÇTİKTEN SONRA OKEY TUŞUNA BASIN. TEKRAR BAŞA DÖNÜP ÜZERİNDE PENSE VE TORNAVİDA İŞARETİ OLAN TUŞA 1 KERE, ARKASINDAN MENÜ TUŞUNA 1 KERE BASIN EKRANDA AYARLAR MENÜSÜ FAX AYARLARI YAZISI ÇIKACAKTIR. EKRANDA BU YAZI VARKEN OKEY TUŞUNA BASIN VE ARDINDAN SAĞ SOL TUŞLARI YARDIMIYLA EKRANDA OTO YAZDIRMA AYARLARI YAZISINI BULUN VE 1 KERE OKEY TUŞUNA BASIN ARDINDAN SAĞ SOL TUŞLARI YARDIMIYLA EKRANDA MÜREKKEP YOKKEN YAZDIR YAZISINI BULUN VE OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN EKRANDA YAZDIR VEYA YAZDIRMA SEÇENEKLERİNDEN BİRİ ÇIKACAKTIR. YAZDIR YAZISI EKRANDA İKEN OKEY TUŞUNA 1 KERE BASIN.BU SON İŞLEMDEN SONRA FAX AYARLARINIZ TAMAMLAMIŞ OLACAKTIR.

    ARTIK YAZICINIZ GELEN FAXLARI OTOMATİK OLARAK ALACAKTIR. FAX GÖNDERMEK İÇİN FAX TUŞUNA BASTIKTAN SONRA NUMARAYI GİRİP BLACK TUŞUNA BASMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

     EĞER KARŞIDAN FAX GELİRKEN TELEFONU ERKEN AÇARSANIZ VE FAX SİNYALİ VERMENİZ GEREKİRSE SIRASIYLA FAX TUŞUNA(ÜZERİNDE TELEFON İŞARETİ OLAN  TUŞ) ARKASINDAN BLACK TUŞUNA BASIP TELEFONU KAPATTIĞINIZDA GELEN FAX I ALACAKTIR. TÜM AYARLARI YAPTIĞINIZ HALDE FAX ALIP VERMEDE SORUN YAŞIYORSANIZ, YAZICINIZI DENEME MAKSATLI OLARAK  FARKLI BİR TELEFON HATTINA BAĞLAYIP FAX ALIP VERMEYİ YENİDEN DENEYİN. BU ŞEKİLDE PROBLEMİN YAZICINIZDAMI YOKSA TELEFON HATLARINDAMI OLDUĞUNU ANLAMIŞ OLACAKSINIZ. ŞAYET BU DURUMDA DA FAX ALIP VERMEDE SORUN YAŞIYORSANIZ  BU TAKTİRDE BİZİ ARAYIN. SORUNUNUZU ÇÖZELİM.

 www.kartusbankasi.com  –  0 242 349 24 80

1
Merhaba
Buradan Canlı Sohbet Yapabilirsin
Powered by